MŁODZIEŻOWA AKADEMIA RATOWNICTWA 2019 – BEZPŁATNE ZAJĘCIA Z RATOWNICTWA WODNEGO I PŁYWANIA

UCZESTNICTWO WE WSZYSTKICH ZAJĘCIACH, DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA POZNANIA, JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNE!
Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu naszego projektu przez Prezydenta Miasta Poznania

Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Oddział w Poznaniu zaprasza młodzież do udziału w zajęciach Młodzieżowej Akademii Ratownictwa. Celem Młodzieżowej Akademii Ratownictwa jest podniesienie umiejętności pływackich, ogólnej sprawności i umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie popadaniu młodzieży w uzależnienia. Po zakończeniu zajęć w Akademii lub w jej trakcie osoby zainteresowane oraz spełniające wymagania mogą przystąpić do kursu ratownictwa wodnego na ogólnych zasadach do którego akademia będzie doskonałym przygotowaniem.

Młodzieżowa Akademia Ratownictwa to dwa rodzaje zajęć obejmujące:

  • nauka elementów ratownictwa wodnego i doskonalenie pływania – wtorki i czwartki o godz. 20:45 przez okres 3 miesięcy
  • nauczanie i doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy – 1 raz w miesiącu

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz adres mailowy i numer telefonu prosimy kierować wyłącznie na formularzu zgłoszeniowym

Nabór prowadzony jest do wyczerpania miejsc. Ilość miejsc w Akademii jest ograniczona i wynosi 20. O przyjęciu do Akademii decyduje kolejność zgłoszeń. Po osiągnięciu 20 zgłoszeń pozostałe zgłoszenia zostaną wpisane na listę rezerwową. Przyjęcia z listy rezerwowej będą realizowane w przypadku rezygnacji przyjętych wcześniej uczestników.

Spotkanie organizacyjne dla osób zapisanych odbędzie się we wtorek 19.03.2019 o godz. 20:15 w hallu Basenu. Zaraz po spotkaniu o godz. 20:45 odbędą się pierwsze zajęcia.

W tym roku zajęcia będą odbywać się na pływalni ATLANTIS na os. Stefana Batorego 101 w Poznaniu.