Ruszył projekt Bezpieczny Poznań – profilaktyka 2018.

W dniu 17 maja 2018 w Przedszkolu nr 77 „Koraliki” w Poznaniu oficjalnie zainaugurowaliśmy projekt profilaktyczny skierowany do przedszkolaków i uczniów z Poznania. Projekt jest skierowany do 5000 uczestników i został dofinansowany w kwocie 10000PLN przez Prezydenta Miasta Poznania. Wartość całego projektu to 14800PLN. W ramach projektu są prowadzone zajęcia promujące bezpieczną kąpiel oraz udzielanie pierwszej pomocy, podczas których wykorzystujemy m.in. zakupiony specjalnie w tym celu defibrylator szkoleniowy. Równolegle w ramach projektu realizowane będą filmy profilaktyczne, oraz nadzór na obszarami wodnymi miasta Poznania.

Już na początku specjalne podziękowania należą się:

  • Prezydentowi Miasta Poznania z urzędnikami Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta za przyznanie funduszy na nasz projekt
  • Dyrekcji i pracownikom Przedszkola nr 77 „Koraliki” za nieocenioną pomoc w organizacji inauguracji projektu.
  • Ratownikom i Instruktorom RWR Poznań, za przygotowanie projektu oraz prowadzenie działań w jego ramach
  • Firmie P.I.H. VARIA sp. z o.o. dystrybutorowi defibrylatorów Cardiac Science za pomoc w zakupie defibrylatora szkoleniowego.

Jako organizatorzy całości mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do zmniejszenia wypadków nad wodami Poznania i nie tylko.

Poniżej kilka linków do relacji z wydarzenia w poznańskich mediach.

Radio Poznań

Telewizja WTK

TVP 3 Poznań (Wejścia na żywo w 0:14:50, 0:47:20 1:38:45)