Prezentacja i testy SEABOB RESCUE

W dniu 17.08.2017 przedstawiciele Grupy Interwencyjnej RWR Poznań Bartosz Kaczmarek i Sebastian Bianek wzięli udział w prezentacji i testach nowego urządzenia ratowniczego o nazwie SEABOB RESCUE, które zostały zorganizowane przez polskiego dystrybutora ww sprzętu firmę MEDLINE w Łagowie na Pojezierzu Lubuskim. Jak pisze dystrybutor

„Seabob RESCUE to elektryczny pojazd wodny, potrafiący pływać z prędkością dochodzącą do 20km/h oraz nurkować do głębokości 40m.
Pojazd umożliwia podjęcie szybkich akcji ratowniczych i poszukiwawczych, gdzie wykorzystanie motorówek i skuterów jest ograniczone.

Jednostka została specjalnie zaprojektowana, aby ratownik mógł zamontować na niej dodatkowe wyposażenie, szybko dotrzeć do ofiary i zachować pełnię sił potrzebnych do ratowania życia. Seabob Rescue jest niezastąpiony w podwodnych akcjach poszukiwawczych, gdzie każda sekunda może zaważyć o przeżyciu.”

Po prezentacji i testach musimy przyznać, że rzeczywiście opisywane zalety są prawdą. Jest to niewątpliwie urządzenie rewolucyjne, łączące w sobie zalety sprzętu podręcznego, motorowodnego z możliwością wykorzystania go pod wodą. Jak pokazała prezentacja oraz ćwiczenia z instruktorami z Niemiec, zostały już nawet opracowane techniki ratownicze dedykowane do użycia z ww. sprzętem. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w przyszłości uda nam się zdobyć fundusze na zakup choć jednego takiego urządzenia.

Poniżej kilka zdjęć z testów