Półmetek sezonu RWR Poznań

Jakby nie patrzeć i jakby nie liczyć z dniem 31.07.2017 minął półmetek sezonu kąpielowego. W Poznaniu rozpoczęliśmy go 15 czerwca, w Obornikach 24 czerwca, w Zborowie i w Jarosławcu 1 lipca.

W tym roku sezon jest wyjątkowy ponieważ po raz pierwszy w naszej 4 letniej historii nasi ratownicy zabezpieczają aż 2 miejsca wykorzystywane do kąpieli i 1 kąpielisko. Po raz pierwszy uruchomiliśmy również sezonową bazę ratowniczą na Przystani w Starym Porcie w Poznaniu. Zabezpieczaliśmy również część pływacką Triathlonu Lwa w Lusowie oraz Paradę Sobótkową na Warcie w Poznaniu.

Jak na razie wszystkie nasze przedsięwzięcia zakończyły się sukcesem i pracujemy nad tym, żeby móc tak również powiedzieć 31 sierpnia i 15 września.

Miło nam również otrzymywać pozytywne informacje zwrotne o naszej pracy, czy to bezpośrednio z ust plażowiczów, czy to od urzędników, czy nawet w postaci wiadomości i komentarzy na portalach społecznościowych. W wielu z nich pojawia się sformułowanie „nowa jakość” i zdziwienie że ratownik jednak może być ładnie ubrany, że może dysponować sprawnym sprzętem, w ilości przewyższającej wymagania, że może otrzymywać godne wynagrodzenie na czas, że grafik układany jest tak, aby zapewnić mu czasem dzień wolny. Wydawałoby się że to oczywiste, ale nie zawsze nie wszędzie tak było i jest.

Poniżej kilka zdjęć z miejsc zabezpieczanych przez naszych ratowników.