Karty ICE – już u naszych ratowników

Prawda, że brzmi poważnie. I tak właśnie ma brzmieć. Karta ICE to nie kolejna karta lojalnościowa w portfelu, to karta która może uratować Ci życie. Od dziś można ją całkowicie bezpłatnie otrzymać u naszych ratowników pracujących na zabezpieczanych przez nas obszarach wodnych.

Co to jest karta ICE?

To nic innego jak karta zawierająca podstawowe informacje o Tobie, które mogą być pomocne ratownikom walczącym o Twoje życie, w sytuacji gdy nie możesz tego zrobić samodzielnie, a w pobliżu nie ma nikogo kto mógłby to zrobić

Co to za informacje?

Na naszej karcie ICE znajdziesz miejsca do wpisania Imienia i nazwiska, Grupy krwi, chorób przewlekłych, imion i nazwisk oraz kontaktu do dwóch osób, które należy powiadomić w razie zagrożenia Twojego życia lub zdrowia.

Jak to działa?

Załóżmy, że przyjechałeś rowerem na plażę, z niewyjaśnionych przyczyn straciłeś przytomność, ratownicy udzielając Ci pomocy nie są w stanie przeprowadzić wywiadu. Odnajdują przy Tobie kartę ICE. Odczytują, że jesteś cukrzykiem i już wiedzą w którym kierunku może podążać diagnoza, wiedzą też kogo powiadomić o zaistniałej sytuacji. Gdyby nie karta ICE, nie wiadomo jakby się to skończyło.

Jak uzyskać kartę ICE?

Wystarczy, że zgłosisz się do ratowników RWR Poznań na wyznaczonych obszarach wodnych, które zabezpieczamy tj. Owocowa Plaża Zborowo, Plaża nad jeziorem Jarosławieckim, Kąpielisko miejskie Oborniki. Po otrzymaniu karty musisz tylko wypełnić ją swoimi danymi i nosić przy sobie.